Sevmek De Divaneliktir

Sevmek De Divaneliktir

29 Mayıs 2018 34 0 0

               Sevmek De Divaneliktir

                  Sevmek de divaneliktir. Seven deli olur, divane olur gözledikçe yolları. İsterse uçsuz bucaksız olsun, yolun sonu olmadığını bilsin. Yine de gider sevdiğinin yollarına. Sevilmek önemli değildir onun için. Sadece güldüğünü görmek, sesini duymaktır amacı sevdalının. Çünkü sevdalanan kalp hastadır. Sevdalının kalbi kuş kadar hafif ve bir dokunsa sevdiği, yerinden çıkacak kadar narindir. Hastadır dedik ya işte o hastalığa bir ad konulamasa da ilacı tektir. Tek ilacı ise bir insana emanettir.

Yani anlayacağınız ölüm de yaşam da tek eldedir sevince. Ya vurur öldürür kalbin sahibi, ya da ilacı uzatır damla damla dahi olsa hayatta tutar sevdalıyı.

Sevdanın ortası yoktur. Az sevmezsin, kararında sevmek diye bir olgu da yoktur. Sürekli bir mahpusluk hali de denilebilir. Gözler ile dudak arasında volta atar bir ömür. Öyle tek sözüne bakar sevda denen yaranın. Ya kalırsın ayakta, ya da ölmeden mezarın soğukluğunu yaşarsın. Öyle bir durumdur işte. Sevdasını görmeyen sevdalı da sudan çıkarılmış balık gibidir. Nasıl ki balık sudan çıkarıldığında fazla yaşayamaz ölür. Aynen sevdalı da yavaş yavaş boğulur, gözleri tek bir resme bakmak ister yalnızca kıvranarak. Nefes alamayacak halde uyanır her yeni güne.

Sevda muhtaçlıktır, sevda bir parfüm kokusunda mutluluk aramaktır. Sevda yalnızlıktır. Sevdalı her şeyi bilir ama konduramaz. Daha doğrusu kaldıramaz yokluğunu, uğruna yak deseler sonunu düşünmeyip kendi aleviyle yakacak dünyayı sevdiği için. Nasıl bırakabilir ki ardını. Nasıl kıyabilir ki ağlar mı, güler mi yoksa insanlar onu üzer mi diye düşündüğü insana. Kendine değildir bak yine, seven sadece sevdiğine yaşar. Özlemek diye bir şey var bunu herkes bilir. Ama özlemenin ne demek olduğunu yalnızca beklentisiz seven bilir. Neden diye sorma işte arkadaş. Nedeni belli değil mi? O özler ama karşısındaki onu sevmediğinden görmek bile istemez ve hatta çoğu zaman iletişime bile geçmez. Böyle zamanlarda seven sadece acaba öldüm mü diye düşünür. Öldüm de ondan mı gelmiyor bir haber. Yada öldüm biliyor da ondan mı yazmıyor diye içi içini yiyecek olur hep. Aklına getirmek istemez istenmediğini. Yada bilir de susar sadece.

Kimse anlamaz sevdalıyı. Benzese de birbirine, Her sevda kendine has yaşanır.

Akif İle Elif Öyküsü Oku

Diğer site linkimiz

Sevmek De Divaneliktir

Etiketler: Akın Gürleyen, Deneme, Oku, Öykü, Paylaş, Şiir, Yazar Kategoriler: Deneme
share TWEET PIN IT SHARE share share
İlgili Yazılar
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!